با ورود نسل جدید پردازنده های نسل جدید و پر سرعت اینتل به دنیای فناوری اطلاعات و حرکت سازنده های لپ تاپ ها برای تصرف بازار آن، توشبیا با ورود ۱۲ مدل جدید لپ تاپ رقبای قدر آمریکایی خود را در بازار تهدید کرد.
به نقل از World Computer ، این سازنده آسیایی لپ تاپ ها که جزو ۵ سازنده قدرتمند رایان ههای قابل حمل در جهان محسوب می شود با معرفی ۱۲ مدل جدید لپ تاپ ها با استفاده از پردازنده های نسل دوم پیمودن راه را برای رقبای امریکایی خود دشوار کرد.
معرفی این لپ تاپ های جدید به این معناست که نسل جدید لپ تاپ ها دارای قدرت پردازش بسیار زیاد بوده و یک سوم لپ تاپ های قدیمی هم مصرف باطری ندارند.
این رایانه های قابل حمل جدید برای این در ۱۲ مدل مختلف طراحی شده اند تا بتوانند بازار مصرف را به کلی از دست رقبای آمریکایی و اروپایی خود خارج کنند.
توشیبا نسل جدید لپ تاپ های خود را در از مدل های ۱۲ تا ۱۷ اینچی و با کارایی های اداری، تجاری و شخصی طراحی کرده و ساخته است و امکاناتی مانند هارد ۱۶۰ تا ۳۴۰ گیگابایت، رم ۱ تا ۵ گیگ، بلو-ری ریدر، کارت گرافیکی جی فورس و سیستم موقعیت یاب را در این ۱۲ مدل لپ تاپ جای داده است.
این شرکت فناوری اطلاعات اعلام کرده است که رایانه های جدیدش از ۱۲۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهند داشت و از ماه آینده میلادی نیز به بازار وارد خواهند شد.
این خبر بیشتر از همه سازنده ها به زیان شرکت آمریکایی اپل تمام شده است که به تازگی قراردادی را برای تولید محصولات جدیدش با استفاده از پردازنده های نسل دوم منعقد کرده است.