شرکت Seagate یکی از بزرگ‌ترین سازندگان تجهیزات ذخیره‌سازی هارد دیسک جدیدی را با نام Savvio ۱۵K.۲ HDD معرفی نموده که به گفته این شرکت «سریع‌ترین و سبزترین درایو جهان» بحساب می‌آید.
این درایو که سرعت آن ۱۵ هزار دور در دقیقه می‌باشد بعنوان عضوی جدید از سری تجهیزات Savvio شرکت Seagate معرفی شده است.
تجهیزات ذخیره‌ساز سری Savvio ویژه سرورها و ابزارهای ذخیره‌ساز سازمانی با سایز ۲.۵ اینچ ایجاد گردیده‌اند. ابزارهایی که قابلیت اطمینان بالا و در عین حال مصرف انرژی پائین از خصوصیات عملیاتی آنها می‌باشد.
Savvio ۱۵K.۲ HDD در دو ظرفیت ۱۴۶GB و ۷۳GB برای سرورها ارائه خواهد شد.این درایو مجهز به اینترفیس SAS ۲.۰ است که با سرعت ۶Gb/s کار می‌کند.
به گفته Seagate این دستگاه برای استفاده در پیکربندی‌های RAID یک ابزار ایده‌آل بوده و در مقایسه با هارد درایوهای کلاس ۳.۵ مخصوص سرورها، از ۱۵ درصد کارائی بیشتر برخوردار می‌باشد.
Sherman Black نایب رئیس استراتژی و بازاریابی گروه محصولات پایه Seagate Technology می‌گوید: «نیاز به آرایه‌های ذخیره‌ساز و سرور در سازمان‌های امروزی مشخصاً بر روی هزینه‌های پائین‌تر انرژی و خنک‌سازی، نیازهای در حال رشد برنامه‌ها به کارائی بیشتر و مطابقت بر قوانین و مقررات صنعتی و دولتی متمرکز می‌باشد.»
«درایو Savvio ۱۵K.۲ و معماری ذخیره‌سازی یکپارچه ما برای تامین این نیازها ایجاد گشته‌اند.بخش‌های IT با استفاده از این محصول و با بکارگیری این معماری خواهند توانست هزینه‌های پیچیده ذخیره‌سازی را مهار نموده و با خاطری آسوده توان و توجه خود را معطوف دیگر وظائف خود بنمایند.»
بنا بر اعلام این شرکت درایو Savvio ۱۵K.۲ قرار است تا ماه دسامبر وارد بازار شود.