X
تبلیغات
رایتل
در حالی که کمتر از یک ماه از عرضه مرورگر موفق فایرفاکس ۳ توسط بنیاد موزیلا می گذرد، کارشناسان وبرنامه نویسان این شرکت درصدد طراحی نسخه تازه ای از این مرورگر هستند که فایرفاکس ۳.۱ نام خواهد گرفت.
به نقل از PC World، موزیلا برخی اصلاحات و به روزرسانی ها در فایرفاکس را ضروری تشخیص داده و به همین علت درصدد عرضه نسخه جدید فایرفاکس است.
از جمله نکات قابل تامل در مورد مرورگر فایرفاکس ۳ ناسازگاری بسیاری از افزونه های قدیمی با این مرورگر است. افزونه ها یا Adds on نرم افزارهای کوچکی هستند که امکانات متنوعی را بر طبق نیاز کاربران به این مرورگر اضافه می کنند.
پیش بینی می شود نسخه جدید فایرفاکس به گونه ای طراحی شود که نصب افزونه های مختلف بر روی آن به آسانی هر چه بیشتر انجام شود.
اگر چه هنوز مشخص نیست که دقیقا چه ویژگی هایی به فایرفاکس ۳.۱ اضافه می شود، اما به گفته مارک فینکل یکی از برنامه نویسان این شرکت در این مرورگر به جای افزودن امکانات جدید تلاش می شود امکانات فعلی تقویت شده و عملکرد و پایداری مرورگر افزایش یابد.
آن طور که این برنامه نویس در وبلاگ شخصی خود نوشته ارتقای قابلیت نشانه گذاری (bookmarking)، بهبود پشتیبانی از محتوای صوتی و ویدیویی و ارتقای سازگاری با جاوا از جمله ویژگی های مرورگر فایرفاکس ۳.۱ خواهد بود.
به نوشته وی اولین نسخه آزمایشی فایرفاکس ۳.۱ تا سه هفته دیگر عرضه می شود که تنها در اختیار متخصصان قرار می گیرد. اما ارائه نسخه نهایی آن شاید تا اوائل سال ۲۰۰۹ به طول انجامد.