X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

محققان سوئیسی با همکاری کارشناسان گوگل در تحقیقات خود نشان دادند که بیش از ۶۳۷ میلیون نفر در سراسر دنیا برای جستجو در اینترنت از مرورگرهایی استفاده می کنند که اغلب قدیمی و بنابراین ناامن هستند.
بررسیهای محققان پلی تکنیک زوریخ با همکاری کارشناسان گوگل حاکی از آن است که بیش از ۶۳۷ میلیون نفر از کاربران اینترنت از برنامه های وب مروگری استفاده می کنند که قدیمی بوده و به روز نشده اند و بنابراین به طور بالقوه ناامن هستند.
محققان موسسه تکنیک انفورماتیک و شبکه های ارتباطات پلی تکنیک زوریخ با بررسی کاربرانی که برای جستجو وارد سرورهای گوگل شده بودند موفق شدند با محاسبه تعداد برنامه های جستجویی که آخرین نسخه آنها به روز نشده اند به این آمارها دست یابند.
براساس گزارش وب نیوز، این آمارها نشان می دهد که از آغاز ژوئن امسال به طور متوسط ۱/۵۹ درصد از کاربران اینترنت از تازه ترین نسخه های مرورگرهای خود استفاده کرده اند.
در این میان بهترین نتایج از کاربران مرورگر فایرفاکس موزیلا به دست آمد به طوری که ۲/۹۲ درصد از آنها از برنامه های به روز شده استفاده کرده اند.
کاربران مرورگر سافاری اپل با ۳/۶۵ درصد در رتبه دوم قرار گرفتند و کاربران اینترنت اکسپلورر مایکروسافت با ۵/۵۲ درصد در جایگاه سوم ایستادند.
این تحقیق نشان می دهد که بیش از ۶۷۳ میلیون وبگردی که وارد سرورهای گوگل شده اند دارای برنامه های به روز نشده و ناامن هستند.