X
تبلیغات
رایتل

این راز بر هیچ کس پوشیده نیست که کامپیوتر یکی از خلاقانه‌ترین اختراعات عصر مدرن است. برجستگی یک سیستم کامپیوتری زمانی بیش‌تر به چشم می‌آید که متوجه می‌شویم کمتر زمینه‌ای است که کامپیوتر درآن نقشی نداشته باشد.

کامپیوتر را در همه جا می‌توان دید. به واسطه کامپیوتر، میلیون‌‌ها شغل در سراسر جهان شکل گرفته که امور مهمی را کنترل می‌کنند. به طور کلی، در حالی حاضر کامپیوتر بخشی اجتناب‌ناپذیری از زندگی انسان‌ها محسوب می‌شود. با گذر زمان، شکل و شمایل و اندازه کامپیوتر‌ها هم تغییر کرد که نتیجه این تغییر، ظهور کامپیوتر همراه یا همان لپ‌تاپ بوده است که از ویژگی‌های جالب توجه متعددی برخوردار است. در واقع، لپ‌تاپ‌ها بعد جدیدی از صنعت کامپیوتر‌ محسوب می‌شوند.
لپ‌تاپ‌ها شیوه کار مرم را به کلی دگرگون کرده‌اند. با بهره‌مندی از یک لپ‌تاپ، دیگر از دست کامپیوتر‌های رومیزی بزرگ خلاص می‌شوید. این ابزار علاوه بر جذابیت و زیبایی ظاهری‌شان، دستگاه‌هایی کاربردی هستندکه در بین راه و در سفر حسابی به کارتان می‌آیند. لپ‌تاپ‌ها در نظر مشتریان از محبوبیت و کلاس‌ خاصی برخوردارند و فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها، هیچ وسیله‌ای جای آنها را بگیرد.
لپ‌تاپ مزایای زیادی داردکه بارز‌ترین آنها، امکان جابه‌جایی است که در نتیجه، می‌توانید کامپیوتر‌تان را با خود به همه جا ببرید.
در واقع بدون محدودیت مکانی می‌توانید با لپ‌تاپ کار کنید.
کاربری آن نیز بسیار آسان است و در عین حال به طور کلی از وزن پایینی برخوردار است. علاوه بر این لپ‌تاپ نیازی به منبع برق ندارد و می‌تواند ساعت‌ها با باتری کار کند.
این روز‌ها، اصطلاح «کامپیوتر قابل حمل» حسابی سرزبان‌هاست.
کمتر کسی را پیدا می‌کنید که به حمل یک لپ‌تاپ خوش آب و رنگ و پیشرفته علاقه نداشته باشد. شرکت‌های گوناگون به اهمیت و نیاز لپ‌تاپ‌ها پی برده‌اند و در نتیجه، لپ‌تاپ‌هایی با کیفیت بالا و ظاهر جذاب، هر روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شوند.
با وجود مزیت‌های متعدد لپ‌تاپ‌، این دستگاه‌های قابل حمل بی‌عیب و ایراد هم نیستند. به طور کلی کیفیت صدا، سرعت پردازش و توانایی گرافیکی لپ‌تاپ‌ها در مقایسه با کامپیوتر‌های دسکتاب از سطح پایین‌تری برخوردار است.
باوجود این محدودیت‌ها، لپ‌تاپ گوی سبقت را از کامپیوتر‌های رومیزی ربوده است. سهم لپ‌تاپ‌ها در بازار کامپیوتر طی دو، سه سال اخیر همواره در حال افزایش بوده است و از طرفی قیمت آنها عموما کاهش یافته است. با کمی دقت متوجه می‌شویم که قانون عرضه و تقاضا در مورد لپ‌تاپ‌ها کاملا جواب داده است.
پیش از خرید یک لپ‌تاپ و انتخاب هر برندی که مورد نظرتان است، باید چند عامل را در هنگام خرید آن در نظر بگیرید. پیش از هر چیز موارد نیاز و همچنین هزینه لپ‌تاپ‌تان را مشخص کنید و از طرفی به کیفیت و قابلیت‌های لپ‌تاپ خود هم توجه داشته باشید. بعضی از لپ‌تاپ‌ها توسط شرکت‌های گمنام تولید می‌شوند که خرابی‌شان امر تعجب برانگیزی نیست. بنابراین انتخاب برند‌های اسم و رسم دار، کیفیت لپ‌تاپ‌تان را تضمین می‌کند.
همچنین نیم‌نگاهی هم به گارانتی و سایر خدمات جانبی داشته باشید تا در صورت خرابی لپ‌تاپ و نیاز به تعویض یکی از قطعات، هزینه اضافی نپردازید. دست آخر، لپ‌تاپ‌ها و برند‌های مختلف را مقایسه کنید و با در نظر گرفتن کارآیی‌شان، نمونه دلخواه را انتخاب کنید.