X
تبلیغات
رایتل

محققین عقیده دارند ماوس‌های کامپیوتر تا پنج سال آینده به تدریج با فناوری‌هایی مانند صفحات نمایش قابل لمس و سیستم‌های تشخیصی هوشمند جایگزین خواهند شد.
مؤسسه تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد: شرکت‌های سازنده تجهیزات الکترونیکی با انجام نوآوری‌های جدید و ایجاد رابط‌های کاربری تعاملی‌تر برای بازی‌ها و گوشی‌های هوشمند، موجب خواهند شد تا ماوس‌ کامپیوتر بتدریج از دور خارج شود.
"استیون پرنتیس" نایب رئیس گارتنر اظهار داشت که ابزارهایی مانند MotionPlus شرکت نینتندو که مخصوص کنسول بازی Wii طزاحی شده و یا iPhone شرکت اپل با ارائه روش‌های دقیق‌تر در فناوری‌های تشخیص حرکت (Motion Detection) مسیر این صنعت را در آینده نشان می‌دهند.
این محقق اضافه کرد: «در کنسول Wii زمانی که شما دستۀ بازی را حرکت می‌دهید و در مقابل، نتیجه حرکت بصورت ویبره و از طریق همان دسته به شما باز می‌گردد، این یک سیستم تعاملی دوطرفه را ایجاد می‌کند.»
«گوشی‌های هوشمند جدید مانند آیفون نیز با فراهم آوردن امکان کنترل گوشی با استفاده از چرخاندن یا تکان دادن آن در جهات مشخص، گونه‌ای دیگر از این جایگزینی را نشان می‌دهند.»
با این وجود وی عقیده دارد که علی رغم پایان پذیرفتن عمر ماوس، کیبرد به عنوان یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای ورود اطلاعات، کماکان در کنار کاربران باقی خواهد ماند.