X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
نتایج بررسی های جدید موسسه IBM که با همکاری شرکت گوگل صورت گرفته نشان می دهد بیش از ۴۰ درصد کاربران وب توجهی به به روز کردن مرورگرهای خود ندارند و همین مساله موجب شده که رایانه های آنان در معرض آلودگی به انواع ویروس رایانه ای و بدافزار باشد.
به نقل از بتانیوز، کمتر از ۶۰ درصد کاربران اینترنت به طور مرتب وصله های امنیتی عرضه شده توسط شرکت های سازنده مرورگرها را بارگذاری و نصب می کنند که این امر موجب می شود آنان در معرض انواع و اقسام خطرات در جهان مجازی باشند.
نایج این مطالعه حاکی است بخش اعظم مشکلات امنیتی حاصل نقص های جدی در مرورگر Internet Explorer شرکت مایکروسافت است. زیرا بیش از ۵۲.۴ درصد کاربران این مرورگر به هر دلیل نسخه جدید آن موسوم به IE۷ را بر روی رایانه خود نصب نکرده اند و از میان افرادی که این مرورگر را بارگذاری کرده اند نیز تنها ۴۷.۶ درصد تمامی وصله های امنیتی عرضه شده برای آن را بر روی رایانه خود نصب کرده اند.
در مقابل ۸۳.۳ درصد کاربران مرورگر فایرفاکس، به طور مرتب مرورگر خود را به روز می کنند. این رقم در مورد کاربران مرورگرهای safari و opera به ۶۵.۳ و ۵۶.۱ درصد می رسد.
کارشناسان معتقدند علت این تفاوت وجود قابلیت به روز رسانی خودکار در مرورگر فایرفاکس است که باعث می شود به روز رسانی این مرورگر بدون دخالت کاربران در هر بار اتصال آن به اینترنت انجام شود و ضروری است دیگر شرکت های سازنده مرورگر نیز تولیداتشان را به چنین قابلیتی مجهز کنند.