X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

بر اساس بررسی یک شرکت امنیتی، وب‌سایت‌های ثبت شده در نام‌های دامنه‌ hk. هنگ کنگ، cn. چین و ph. فیلیپین، بیش از سایر سایت‌ها بازدیدکنندگان را در معرض یک تهدید امنیتی قرار می‌دهند.
براساس گزارش شرکت امنیتی مک آفی که در میان ‌۲۶۵ نام دامنه کلی و ملی، ‌۹/۹ میلیون وب‌سایت را مورد بررسی قرار داده، ‌۲/۱۹ درصد از تمامی وب سایت‌های hk. برای کاربران اینترنت خطر امنیتی داشته و ‌۱۱ درصد یک تهدید امنیتی ایجاد می کنند.
در نام دامنه ph. این امر در مورد حدود ‌۷/۷ درصد از وب‌سایت‌ها صدق می‌کند و برای نام دامنه‌ ph. خطر کلی از سال گذشته‌ی میلادی ‌۲۷۰ درصد افزایش یافته است که اساسا از نام‌های دامنه‌ دیگر بالاتر است.
این حقیقت که نام‌های دامنه‌ فوق ارتباط جغرافیایی خاصی دارند به این معنی نیست که سرور وب این آدرس‌های وب یا اشخاص مسوول این سرورها، در این منطقه واقع هستند.
سال گذشته نام‌ دامنه‌ tk. مربوط به جزیره‌ی توکلو در جنوب اقیانوسیه به عنوان پرخطرترین سایت‌های اینترنتی رتبه‌بندی شد.
به گفته مسوولان مک آفی، گزارش سال گذشته شرکت هلندی، مسوول ثبت نام دامنه‌ tk. را واداشت سیاست‌های خود را مورد بررسی مجدد قرار دهد به گونه‌ای که امسال tk. بطور قابل ملاحظه‌ای امن‌تر شده و از میان ‌۷۴ نام دامنه، رتبه‌ ‌۲۸ را به دست آورد.
بر اساس این گزارش، در میان نام‌های دامنه‌ کلی، info. با ‌۷۳/۱۱ درصد، پرخطرترین بوده و برای com. این رقم ‌۲۶/۵ درصد است و امن‌ترین نام دامنه‌ کلی نیز gov. شناخته شد.
شیوع نرم‌افزارهای مخرب در وب‌سایت‌ها در سطح نسبتا پایین ‌۰۷/۰ درصد است، بنابراین از هر ده هزار وب سایت بازدید شده، هفت سایت به طور متوسط کاربران را در معرض خطر آلودگی رایانه قرار می‌دهند که آلوده شدن یا نشدن رایانه‌ کاربر به قدرت نرم‌افزار مخرب و نرم‌افزار امنیتی، تنظیمات و خصوصیات رایانه‌ی مورد بحث بستگی دارد.
وب‌سایت‌ها در برخی از نام‌های دامنه دارای خطر بالاتر از حد متوسط بودند. به عنوان مثال مک آفی در ‌۱/۱ درصد از وب‌سایت‌های نام دامنه‌ ro. (رومانی) نرم‌افزار مخرب یافت که ‌۱۵ برابر بالاتر از حد متوسط است.
بر اساس این گزارش، info ،.ro ،.ws ،.biz ،.cn. پنج نام دامنه‌ نخست در زمینه‌ شیوع دانلودهای خطرناک شناخته شدند.....