X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

الایت گروپ " چند ماهی است که رو به ساخت مادربورد های (High-End) آورده است. این شرکت اولین محصول مادربورد خود از سری محصولات Black Series را در ماه جاری سال ۲۰۰۸ روانه بازارهای جهانی کرده که از کوتاه شدن عمر قطعات رایانه جلوگیری می کند.
مادربورد X۴۸T-A بر پایه تراشه Intel X۴۸ با هماهنگی کامل با پردازنده های ۴۵ نانومتری وفناوری ۴۵ نانو متری چیپست، طراحی و ساخته شده است و علاوه بر کارایی بالای خود دارای مصرف انرژی و حرارت بسیار پایینی است که از کوتاه شدن عمر مادربورد و دیگر قطعات سیستم جلوگیری می کند.
مادربوردX۴۸T-A از فناوریهای Crossfire و XMP برای نسل جدید حافظه ها پشتیبانی می کند و دارای دو درگاه PCI Express ۲.۰ X۱۶ می باشد.
این مادربورد که با پشتیبانی سازگار در بازار ایران عرضه میشود، قابلیت پشتیبانی از حافظه DDR۳ با گذرگاه ۱۶۰۰ و قابلیت Dual-channel (دو کاناله) است.
با توجه به ویژگی های مادربورد فوق می توان آن را مناسب برای انجام اورکلاکینگ نیز دانست و با قابلیت های موجود در آن می توان به حداکثر کارایی مورد انتظار بدون آسیب دیدن مادربورد و دیگر قطعات سیستم دست یافت ،زیرا با طراحی داخلی و نحوه خنک کنندگی موجود در این مادربورد ً از ایجاد حرارت زیاد جلوگیری می شود و در صورت ایجاد گرما با استفاده از فناوری ECS Qooltech و خنک کننده های مسی موجود روی برد گرمای اضافی و مضر از بین می رود و دمای سیستم را تقریبا به ۲۰ درجه سانتی گراد می رساند تا کارایی کلی سیستم در شرایط سخت کاری حفظ شود.
مادربوردهای سری X۴۸ شرکت الایت گروپ که با استفاده از نسخه دوم طراحی با طول عمر بالاطراحی شده اند، با بهره گیری از تکنولوژی بهینه ساز پویای مصرف انرژی قادر هستند تا بدون هیچ گونه افت کارآیی مصرف توان مادربورد را کاهش دهند.
همان طور که از مادربوردی در این سطح انتظار می رود، پشتیبانی از آخرین تکنولوژی های موجود در این مادربورد پیش بینی شده است. پشتیبانی از جدیدترین پردازنده های دو و چهار هسته ای Intel با گذرگاه های ۱۳۳۳ و ۱۶۰۰مگاهرتزی، پشتیبانی از حافظه های پرقدرت DDR۳ با فرکانس کاری فوق العاده و ولتاژ کاری پایین، رابط PCIExpress ۲.۰ با پهنای باند تا دو برابر نسبت به نسخه های قبلی این درگاه را می توان از دیگر قابلیت های این مادربورد برشمرد.بهره گیری از کدکننده های صوتی جدید با وضوح بالاتر، از دیگر مواردی است که Elitegroup تاکید بسیار زیادی بر روی آنها دارد.
از دیگر خصوصیات این مادربورد میتوان به تعداد دو گذرگاه PCI Express ۲.۰ X۱۶ (با پهنای باند کامل X۱۶ ) برای تکنولوژی Crossfireشرکت ATI اشاره کرد که پردازش گرافیکی بسیار بالایی را فراهم می کند.
یکی دیگر از خصوصیات این مادربورد S/PDIF in/out ports است که خروجی صدا و Sound Effect های شفاف را به کاربران ارائه می کند. بوسیله Dual Gigabit LAN سیستم می تواند ترافیک شبکه بین چندین رایانه را با انتقال سریع داده ها مدیریت کند و تاخیر در WAN و LAN را به حداقل برساند به علاوه با ۶ عدد USB ۲.۰ ،یک عددeSATA که باعٍث افزایش سرعت ذخیره سازی وانتقال اطلاعات می گردد و ۲ عدد PCI Express ۲.۰ X۱ و دو عدد در گاه PCIتمام نیاز های کاربران را برآورده می سازد.