X
تبلیغات
رایتل
وینت سرف یکی از فعالان برجسته دنیای رایانه که به علت تلاش هایش برای شکل گیری دنیای مجازی به "پدر اینترنت" معروف شده معتقد است در آینده نزدیک تصاویر ویدیویی بر اینترنت مسلط خواهند شد و مردم با سرعتی فوق تصور به این شبکه متصل خواهند شد.
به نقل از Cnet، وی که در همایشی در نیویورک سخن می گفت، پیش بینی کرد بارگذاری ویدیو بیش از تماشای آنلاین ویدیو برای کاربران جذابیت خواهد داشت و کاربرانی که با سرعت چند گیگابیت در ثانیه به شبکه متصل هستند ترجیح خواهند داد در عرض ۱۶ ثانیه یک ساعت ویدیو را با بهترین کیفیت بارگذاری کنند، نه اینکه آن را با کیفیت پایین تر به صورت آنلاین مشاهده کنند.
وی اظهار عقیده کرد که راه اندازی شبکه های تلویزیونی اینترنتی با مدل های جدید و امکانات متنوع رقیب خوبی برای سرویس های بارگذاری ویدیو محسوب خواهد شد.
سرف هشدار داد که تداوم اقبال به محتوای ویدیویی خطر کمبود پهنای باند را به دنبال خواهد آورد. به گفته وی کشورهای جهان باید با سیاست گذاری مناسب پهنای باند بیشتری را در اختیار شهروندان خود قرار دهند و هزینه این کار را نیز کاهش دهند.
وی افزود: باید به منظور تقویت زیرساخت های مخابراتی و ارتباطی انگیزه لازم برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی ایجاد شود. همچنین باید قوانینی وضع شود تا رقابت و دسترسی عادلانه برای استفاده از منابع ارتباطی پرسرعت تضمین شود. ایالات متحده در این زمینه از بسیاری از کشورها عقب افتاده است.