X
تبلیغات
رایتل
بیل گیتس درحالی که اشک هایش را پاک می کرد گفت: «هیچگاه هیچ لحظه ای از زندگی ام نبوده که مایکروسافت از ذهنم خارج شود و به کارهای بزرگی که این شرکت می تواند برای جهانیان انجام دهد فکر نکنم.» به گزارش ایتنا، بیل گیتس در مراسم خداحافظی که جمعه و به افتخار وی برگزار شده بود گفت شرکت نرم افزاری که وی پایه نهاد با اتکا به هدفی بلندپروازانه که بر اساس آن باید در هر خانه و بر روی هر میز یک کامپیوتر قرار بگیرد ساخته شد.
در طی این مراسم که در کمپ مایکروسافت واقع در ردموند برگزار گردید برای لحظاتی با بوجود آمدن فضائی رمانتیک و احساسی اشک در چشم بسیاری از حضار حلقه زده و تأثیرگذارترین فرد جهان IT در میان شور و هیجان شدید حاضرین با تمام مسئولیت های خود در قالب بالاترین فرد تصمیم گیرنده در مایکروسافت خداحافظی نمود. در جریان این مراسم استیو بالمر دوست و یار دیرین گیتس برای دقایقی بر روی صحنه آمد و پس از ادای یک سخنرانی کوتاه به سؤالات برخی از کارکنان حاضر در آن محل پاسخ داد. گیتس درحالی که اشک هایش را پاک می کرد گفت: «هیچگاه هیچ لحظه ای از زندگی ام نبوده که مایکروسافت از ذهنم خارج شود و به کارهای بزرگی که این شرکت می تواند برای جهانیان انجام دهد فکر نکنم.» استیو بالمر همکلاس گیتس در دانشگاه هاروارد و دوست نزدیک وی نیز زمانی که می خواست مطالبی راجع به تأثیر گیتس بر شرکت و جامعه IT بگوید برای لحظاتی نتوانست سخنان خود را ادامه دهد و بغض گلویش را فشرد.
وی در ادامه گفت: «هیچ راه درخور و شایسته ای برای تشکر از بیل وجود ندارد. او یک رهبر به تمام معناست. وجود بیل برای تمام ما یک فرصت بسیار بسیار عالی و ارزشمند بود و تنها او بود که می توانست چنین فرصتی را به ما هدیه کند.» بیل گیتس به یک عمر فعالیت پربار در مایکروسافت پایان می دهد و تنها در بخش مدیریت پروژه های خاص به همکاری با مایکروسافت ادامه خواهد داد.