X
تبلیغات
رایتل
دربورد XFX ۷۹۰i Ultra SLI که مجهز به قدرتمندترین تراشه شرکت Nvidia است، همزمان با بازارهای دنیا وارد ایران شد.
این مادربورد با گذرگاه پردازنده ۱۶۰۰ MHZ (اFSB) و پشتیبانی از حافظه‌های DDR۳ ۲۰۰۰ MHZ قدرت فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربران حرفه‌ای و گیم‌بازها قرار می‌دهد. فن‌آوری‌ ۳-Way SLI یا SLI سه مسیر امکان قرار دادن همزمان سه کارت گرافیک را روی ۳ شیار PCIe ۱۶ بر روی مادربورد مهیا می‌سازد و امکان بازی در رزولوشن‌های بسیار بالا را فراهم می‌آورد. با خصوصیت
Dual Onboard LAN امنیت و سرعت بالای کار در شبکه فراهم می‌شود و از بین رفتن و از دست دادن اطلاعات دیگر معنی ندارد. تنظیمات BIOS و انجام آورکلاکینگ در این مادربورد بسیار قدرتمند و انعطاف‌پذیر است و امکانات بسیار جذاب و متنوعی را در اختیار کاربران حرفه‌ای قرار می‌دهد و در انجام آورکلاکینگ بسیار توانمند و کارآ است. با استفاده از نرم‌افزارNvidia n Tune امکان تنظیم فرکانس‌های پردازنده و حافظه از درون ویندوز و بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد سیستم وجود دارد و حتی می‌توان کارت یا کارت‌های گرافیک موجود بر روی مادربورد را به راحتی آورکلاک کرد. در تراشه پل شمالیXFX ۷۹۰i ۳-Way SLI از فن‌آوری جدید و سیلیکون نوع مرغوب‌تر نسبت به نسل‌های قبل استفاده شده است. برخلاف شرکت Intel شرکت NVIDIA تصمیم دارد تا پشتیبانی از حافظه‌های DDR۲ و DDR۳ را در تراشه و مادربوردهای جداگانه‌ای دنبال کند تا با قدرت بیشتر عمل نمایید و مادربورد جدید XFX۷۹۰i برمبنای حافظه‌های DDR۳ طراحی و ساخته شده است.
پل‌جنوبی مادر بورد از درگاه‌های USB و SATA به خوبی پشتیبانی می‌نماید و امکانات اتصال و بهره‌گیری از درگاه‌ها بسیار مناسب است. حرارت ناشی از پل شمالی، پل‌جنوبی و مدارهای توان پردازنده توسط Heat pipe ها و هیتسینک‌های مسی به خوبی دفع می‌شود و گرمای تولیدی مادر بورد در حالت مطلوبی در آورکلاک و بار زیاد قرار دارد.
استفاده زیاد و موثر از خازن‌های جامد و خازن‌های Rubycon که روی مادر بورد به کار رفته است به پایداری و عمر اجزای مادربورد می‌افزاید.
مادر بورد XFX۷۹۰i از آخرین پردازنده‌های شرکت اینتل پیشتیبانی کرده و از حداکثر توان آنها استفاده می‌نماید.
طراحی و نوع جعبه و بسته این مادربورد بسیار شکیل و زیبا بوده و برد به وسیله کیسه‌های anti-static و محافظ‌های مخصوص حراست می‌شود تا حداقل آسیب در حمل‌ونقل به مادربورد وارد شود.
محل و فضای قرار گرفتن پردازنده بر روی برد بسیار باز است و به سهولت کار قرار گرفتن و برداشتن آن صورت می‌گیرد، فن پرازنده نیز در محل و جای خوبی قرار گرفته و بالاترین تبادل و دفع حرارتی را ایجاد می‌نماید.
سیستم ذخیره‌کننده در پل جنوبی با فن‌آوری ویژه و انحصاری Nvidia به نام Media shield همراه است و از Raid در حالت‌های ۰/۱، ۱+۰ و ۵ پشتیبانی می‌نماید و به همین دلیل بالاترین سرعت و امنیت را در تبادل و ذخیره‌سازی اطلاعات به همراه دارد.در آزمایش Audio در دو حالت شنیداری و درگاه میکروفون کیفیت بالایی درخروجی حاصل شد و در قسمت کارآیی درایوها(IDE Sata USB۲.۰) و همچنین انجام کارهای شبکه نتایج بسیار مطلوب و بالابه دست آمده است.
در آزمایش‌ها پهنای باند حافظه عملیات پردازنده، ALU پردازنده و super Pimod امتیازات این مادربورد بسیار بالا می‌باشد و در سطح اول مادربوردهای حرفه‌ای و با کارآیی بالا قرار می‌گیرد.
در محک و آزمایش مربوط به مولتی مدیا با انجام و اجرای Divx converter، Windows Movie، Maker ۰/۶، Winrar، Lame ۳/۹۷ مادربورد XFX۷۹۰i امتیازات بسیار بالایی کسب کرد و قدرت خود را به نمایش گذاشت.
در قسمت محبوب و پرطرفدار بازی‌ها طی آزمایشات صورت گرفته در بازی‌های Crysis، Call Of Duty، Lost Planet و Quake۴ با دقت بیشتر روی کارآیی پردازنده، واحدهای گرافیکی و کارآیی کلی مادربورد نتایج آزمایشات صورت گرفته برای مادربورد XFX ۷۹۰i جالب بود و این مژده‌ای است برای طرفداران بازی‌های رایانه‌ای که می‌توانند با این مادربورد با کیفیت و لذت به انجام بازی‌های رایانه‌ای بپردازند.
با استاندارد و رهنمود ROHS که این مادربورد از آن پیروی می‌کند به محیط‌زیست کمک می‌شود تا مواد خطرناک و سمی وارد چرخه محیط‌زیست نشود و پیرو آن مواد مضری چون جیوه، کادمیوم، کروم و ترکیبات هیدروکربن به عنوان مواد ممنوعه در ساخت این مادربورد استفاده نشده‌اند تا سلامتی کاربران و محیط‌زیست حفظ شود.
مادر بورد XFX ۷۹۰i – way SLI از فن‌آوری‌های ، Syatem monitor، Nvidia control panel، Multi disk Array، Media ShieldTM، Disk Alert system، Multiple Disk setup، ESA certified، TCP/IP Acceleration، First Packet پشتیبانی می‌نماید و از هماهنگی با ویندوز ویستا بهره‌مند است.مادر بوردXFX ۷۹۰i ۳ – Way SLI در‌حال‌حاضر یکی از قدرتمندترین مادربوردهای دنیاست و در آزمایش‌های صورت گرفته توسط سایت‌های معتبر دنیا در رده‌های ابتدایی و اولیه جای دارد و تمام نیاز‌های گیم‌ بازها را برآورده می‌کند و در حضور کوتاه مدت خود در بازارهای جهانی توانسته انتظارات را به خوبی برآورده کند.