X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
دربورد XFX ۷۹۰i Ultra SLI که مجهز به قدرتمندترین تراشه شرکت Nvidia است، همزمان با بازارهای دنیا وارد ایران شد.
این مادربورد با گذرگاه پردازنده ۱۶۰۰ MHZ (اFSB) و پشتیبانی از حافظه‌های DDR۳ ۲۰۰۰ MHZ قدرت فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربران حرفه‌ای و گیم‌بازها قرار می‌دهد. فن‌آوری‌ ۳-Way SLI یا SLI سه مسیر امکان قرار دادن همزمان سه کارت گرافیک را روی ۳ شیار PCIe ۱۶ بر روی مادربورد مهیا می‌سازد و امکان بازی در رزولوشن‌های بسیار بالا را فراهم می‌آورد. با خصوصیت
Dual Onboard LAN امنیت و سرعت بالای کار در شبکه فراهم می‌شود و از بین رفتن و از دست دادن اطلاعات دیگر معنی ندارد. تنظیمات BIOS و انجام آورکلاکینگ در این مادربورد بسیار قدرتمند و انعطاف‌پذیر است و امکانات بسیار جذاب و متنوعی را در اختیار کاربران حرفه‌ای قرار می‌دهد و در انجام آورکلاکینگ بسیار توانمند و کارآ است. با استفاده از نرم‌افزارNvidia n Tune امکان تنظیم فرکانس‌های پردازنده و حافظه از درون ویندوز و بدون نیاز به راه‌اندازی مجدد سیستم وجود دارد و حتی می‌توان کارت یا کارت‌های گرافیک موجود بر روی مادربورد را به راحتی آورکلاک کرد. در تراشه پل شمالیXFX ۷۹۰i ۳-Way SLI از فن‌آوری جدید و سیلیکون نوع مرغوب‌تر نسبت به نسل‌های قبل استفاده شده است. برخلاف شرکت Intel شرکت NVIDIA تصمیم دارد تا پشتیبانی از حافظه‌های DDR۲ و DDR۳ را در تراشه و مادربوردهای جداگانه‌ای دنبال کند تا با قدرت بیشتر عمل نمایید و مادربورد جدید XFX۷۹۰i برمبنای حافظه‌های DDR۳ طراحی و ساخته شده است.
پل‌جنوبی مادر بورد از درگاه‌های USB و SATA به خوبی پشتیبانی می‌نماید و امکانات اتصال و بهره‌گیری از درگاه‌ها بسیار مناسب است. حرارت ناشی از پل شمالی، پل‌جنوبی و مدارهای توان پردازنده توسط Heat pipe ها و هیتسینک‌های مسی به خوبی دفع می‌شود و گرمای تولیدی مادر بورد در حالت مطلوبی در آورکلاک و بار زیاد قرار دارد.
استفاده زیاد و موثر از خازن‌های جامد و خازن‌های Rubycon که روی مادر بورد به کار رفته است به پایداری و عمر اجزای مادربورد می‌افزاید.
مادر بورد XFX۷۹۰i از آخرین پردازنده‌های شرکت اینتل پیشتیبانی کرده و از حداکثر توان آنها استفاده می‌نماید.
طراحی و نوع جعبه و بسته این مادربورد بسیار شکیل و زیبا بوده و برد به وسیله کیسه‌های anti-static و محافظ‌های مخصوص حراست می‌شود تا حداقل آسیب در حمل‌ونقل به مادربورد وارد شود.
محل و فضای قرار گرفتن پردازنده بر روی برد بسیار باز است و به سهولت کار قرار گرفتن و برداشتن آن صورت می‌گیرد، فن پرازنده نیز در محل و جای خوبی قرار گرفته و بالاترین تبادل و دفع حرارتی را ایجاد می‌نماید.
سیستم ذخیره‌کننده در پل جنوبی با فن‌آوری ویژه و انحصاری Nvidia به نام Media shield همراه است و از Raid در حالت‌های ۰/۱، ۱+۰ و ۵ پشتیبانی می‌نماید و به همین دلیل بالاترین سرعت و امنیت را در تبادل و ذخیره‌سازی اطلاعات به همراه دارد.در آزمایش Audio در دو حالت شنیداری و درگاه میکروفون کیفیت بالایی درخروجی حاصل شد و در قسمت کارآیی درایوها(IDE Sata USB۲.۰) و همچنین انجام کارهای شبکه نتایج بسیار مطلوب و بالابه دست آمده است.
در آزمایش‌ها پهنای باند حافظه عملیات پردازنده، ALU پردازنده و super Pimod امتیازات این مادربورد بسیار بالا می‌باشد و در سطح اول مادربوردهای حرفه‌ای و با کارآیی بالا قرار می‌گیرد.
در محک و آزمایش مربوط به مولتی مدیا با انجام و اجرای Divx converter، Windows Movie، Maker ۰/۶، Winrar، Lame ۳/۹۷ مادربورد XFX۷۹۰i امتیازات بسیار بالایی کسب کرد و قدرت خود را به نمایش گذاشت.
در قسمت محبوب و پرطرفدار بازی‌ها طی آزمایشات صورت گرفته در بازی‌های Crysis، Call Of Duty، Lost Planet و Quake۴ با دقت بیشتر روی کارآیی پردازنده، واحدهای گرافیکی و کارآیی کلی مادربورد نتایج آزمایشات صورت گرفته برای مادربورد XFX ۷۹۰i جالب بود و این مژده‌ای است برای طرفداران بازی‌های رایانه‌ای که می‌توانند با این مادربورد با کیفیت و لذت به انجام بازی‌های رایانه‌ای بپردازند.
با استاندارد و رهنمود ROHS که این مادربورد از آن پیروی می‌کند به محیط‌زیست کمک می‌شود تا مواد خطرناک و سمی وارد چرخه محیط‌زیست نشود و پیرو آن مواد مضری چون جیوه، کادمیوم، کروم و ترکیبات هیدروکربن به عنوان مواد ممنوعه در ساخت این مادربورد استفاده نشده‌اند تا سلامتی کاربران و محیط‌زیست حفظ شود.
مادر بورد XFX ۷۹۰i – way SLI از فن‌آوری‌های ، Syatem monitor، Nvidia control panel، Multi disk Array، Media ShieldTM، Disk Alert system، Multiple Disk setup، ESA certified، TCP/IP Acceleration، First Packet پشتیبانی می‌نماید و از هماهنگی با ویندوز ویستا بهره‌مند است.مادر بوردXFX ۷۹۰i ۳ – Way SLI در‌حال‌حاضر یکی از قدرتمندترین مادربوردهای دنیاست و در آزمایش‌های صورت گرفته توسط سایت‌های معتبر دنیا در رده‌های ابتدایی و اولیه جای دارد و تمام نیاز‌های گیم‌ بازها را برآورده می‌کند و در حضور کوتاه مدت خود در بازارهای جهانی توانسته انتظارات را به خوبی برآورده کند.